Klub Louny

Klubík

EmikaSvtlankaMontessori klub v Lounech zahájil svou činnost 31. 8. 2018 Dnem otevřených dveří. Od 3. září začala probíhat každodenní běžná činnost.

Děti jsou rozděleny na předškoláky a školáky, obě skupiny pracují v oddělených prostorách a věnují se činnosti úměrné svému věku.

Předškolákům od 3 let nabízíme příjemné, klidné, inspirativní a podnětné prostředí ve dvou velkých místnostech – jedna je určena na práci, druhá na relaxaci.

Děti pracují s Montessori materiály, které podporují objevování, třídění a uspořádání informací, myšlení a celkově přípravu na školu a na život.

Program je zaměřen na praktické činnosti (kuchyňka, dílna, zahrada, rukodělné práce), rozvoj smyslového vnímání, podle zájmu dětí na čtení, psaní, matematiku a jednoduchou vědu.

Děti pracují společně ve věkově smíšené třídě. Kapacita předškolního oddělení klubu je přibližně dvacet dětí, v současnosti zde pravidelně dochází dvanáct dětí.

 


MatyLidkaŠkoláci ve věku od šesti do devíti let pracují v jedné věkově smíšené skupině jedenácti dětí. Máme pro ně připraveny dvě velké příjemné místnosti – jednu určenou na práci, druhou pro výuku angličtiny a relaxaci.

Program je připraven podle principů Montessori. Umožňuje propojovat všechny vzdělávací obory pro efektivní učení a celkové poznávání světa, učení tedy není odděleno do předmětů. Děti se v době volné práce učí podle svých individuálních plánů a společných tematických programů. Pracují společně při lekcích a prezentacích vedených učitelem, spolupracují při skupinových úkolech a při svém vlastním učení – spolupráci mezi dětmi velmi podporujeme. 

V současné době je klub otevřen od 8 do 14 hodin.

Příspěvek na činnost je u předškoláků 2500 Kč měsíčně, u dětí školního věku 4000 Kč měsíčně.

Stravování zatím nezajišťujeme, děti si nosí svačiny a obědy z domova a v prostorách klubu si je mohou ohřát.

Kontakty: Poděbradova 639, Louny 440 01, Hana Pšenská, 605 779, 369, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

spolen

IMG 20180831 175105

 

 

K datu 25. 5. 2018 ZŠ a MŠ Montessori Slaný tímto prohlášením deklaruje, že přijala příslušná organizační a technická opatření pro zajištění ochrany osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. a nařízení EU 2016/679 („GDPR“) a souvisejících legislativních norem, kde ZŠ a MŠ Montessori Slaný vystupuje v roli správce osobních údajů. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s platnou legislativou a dle platné interní směrnice. 

 Pověřenec pro ochranu osobních údajů: Ing. Jakub Beran, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.